Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

13/02/2024

Jakie są podstawowe rodzaje ogrodniczych folii

przez

Hodowla kwiatów i warzyw w naszej strefie klimatycznej wymaga zastosowania odpowiednich warunków do rozwoju, w szczególności wiosną. Niższe temperatury mają bowiem niekorzystny wpływ na rozwój, dlatego też branża ogrodnicza stosuje powszechnie rozmaite tunele z foliami na zewnątrz. Całkiem niedawno jeszcze popularnością cieszyły się szklarnie, lecz tworzywa sztuczne są jednak tańsze niż szklane szyby, a zapewniają bardzo podobną funkcjonalność. Aktualnie na rynku jest dużo odmian tego typu folii, dlatego nie powinno być problemów z wybraniem najlepszej. Różnią się od siebie dużą ilością parametrów technicznych, z których najważniejsza będzie wytrzymałość.

W zależności od tego ile chce się używać tego typuj folii, to pasuje kupić dobrze dobrany produkt. Folie Warte Polymers dedykowane na parę lat posiadają większą grubość, często mają też różne dodatkowe wzmocnienia jakie zwiększają ogólną trwałość i wytrzymałość. W ostatnich czasach coraz większą popularnością też się cieszą folie wielowarstwowe. Są one dużo bardziej solidne od tradycyjnych, ale mogą mieć nieco gorsze parametry przepuszczalności.

Podczas wyboru folii jest to kolejna rzecz, jaka jest dokładnie do sprawdzenia. Aby zagwarantować roślinom optymalne warunki rozwoju zaleca się, aby przepuszczalność światła była na poziomie przynajmniej 90 %, wtedy się zapewni roślinom optymalny mikroklimat. W niejednym przypadku pomaga w tym także perforacja, przez większą cyrkulację powietrza zabezpiecza ona przed rozwijaniem się grzybów.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz także polubić