Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

01/02/2024

Stały opał na zimę – na jakie rzeczy zwracać swoją uwagę

przez

W naszych domach cały czas dużo instalacji centralnego ogrzewania opartych jest o piece na paliwa stałe. Pośród tych pieców znaleźć można konstrukcje bardzo nowoczesne, które spełniają wysokie normy w zakresie czystości spalania, ale wymagające wysokiej jakości paliwa. Jak też starsze konstrukcje, do jakich można wrzucić w zasadzie wszystko, co się posiada, i co tylko uda się zapalić. Lecz aby rzeczywiście można było zapewnić w domu wymaganą ilość ciepła, to opał posiadać musi wysoką kaloryczność, albo musi go odpowiednio dużo być.

W tej kwestii od dawna największym zainteresowaniem się cieszy węgiel kamienny. Jest on dostępny w dużej ilości rodzajów, przede wszystkim różniących się stopniem rozdrobnienia. Największą wartość mają gatunki złożone z większych kawałków, które będą się wolno palić przez dłuższy czas. W stosunku do węgla znacznie gorzej wypada drewno, ale z kolei jest od niego sporo tańsze.

Dużo lepiej do palenia w piecach będą się nadawać liściaste gatunki, szczególnie twarde. Dość wolno się one palą i wytwarzają więcej energii, niż iglaste odmiany. W przypadku tych ostatnich sporym problemem jest duża ilość żywicy, co będzie wymagało użycia odpowiednich rodzajów pieców. W ostatnim czasie czasach popularnością zaczęły się też cieszyć pellety i brykiety, produkowane z wiór czy trocin. Te wszystkie odmiany opału znajdzie się bez problemów w jakimś dobrym składzie, a takiego można szukać na przykład po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła hurtowa sprzedaż opału.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz także polubić