Piece używane w domach mieszkalnych przystosowane są do różnego rodzaju paliwa. Niektóre mogą spalać tylko węgiel albo ekogroszek, i wtedy dużych możliwości nie ma. Ale do sporej liczby takich urządzeń można wsypywać inne rodzaj opału, tak więc warto się dowiedzieć czym różnią się one od siebie i jakie mają parametry. Chyba najtańszy, co jednak nie oznacza że kiepski, jest pellet ze słomy Zamość. Jest on wytwarzany ze sprasowanej słomy, co znacznie zwiększa opałową wartość, jaka jest tylko kilkadziesiąt procent mniejsza niż węgla.

Z tego też powodu ten typ pelletu jest uznawany za najlepszy jeśli się weźmie pod uwagę właściwości i cenę. Nieco droższy, lecz również i nieco wydajniejszy, jest pellet drzewny Zamość. Do jego produkcji wykorzystuje się wysuszone trociny z tartaków i zakładów drzewnych, które po dokładnym sprasowaniu bardzo dobrze się palą. Dzięki temu, że drzewny pellet jest bardzo suchy, to ma on znacznie lepsze parametry niż naturalne drewno. Chyba najwięcej trzeba wydać jeśli chce się zakupić ekogroszek Zamość, lecz oczywiście ten właśnie produkt dostarczy najwięcej energii cieplnej wśród wszystkich materiałów opałowych.

Ogromną zaletą ekogroszku będzie to, że w nim nie ma drobnych kawałków i miału, które znacząco zmniejszają wartość opałową. Podejmując decyzję o zakupie któregoś z wymienionych paliw pamiętać należy o tym, żeby je odpowiednio przechowywać. Jeśli pellet Zamość zmoknie lub zawilgotnieje, to będzie się znacznie gorzej palił. Z takich też powodów składować go trzeba w suchym miejscu, bez niepotrzebnej wilgoci.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY