Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Kuracja długoterminowa i lekarstwa przeciw depresji

przez

Melancholia u kobiet ma okazję być spostrzeżona, jako prędzej i częściej występująca aniżeli depresja u mężczyzn. Lekarze postrzegają kobiety, jako znacznie bardziej skłonne na depresję, która w dodatku w wielu przypadkach zostaje nierozpoznana. Być może wynika to z tego, iż kobiety nieczęsto zgłaszają się do lekarza, a to powoduje, że depresja rzadziej pozostaje nierozpoznana. Zjawiskiem jest jednak, iż istnieją różnice fizjologiczne pomiędzy mężczyznami oraz damami, które czynią kobiety o wiele bardziej podatne na depresję. Najistotniejszą z tych różnic jest poziom hormonów płciowych.

Kobiety mają o wiele wyższe poziomy owych hormonów, a do tego zmieniają się one w cyklu miesiączkowym, ciąży, oraz menopauzie. Leki obejmujące hormony płciowe też mogą wywoływać symptomy depresyjne. Dosyć wielokrotnie wśród kobiet zdarza się depresja po porodzie, co podkreśla psychoterapia radom. Zwykle rozpoczyna się ona w sposób niezauważalny, a odbierana jest, jako przytłoczenie nadmiarem odpowiedzialności za dziecko.

W szeregu przypadków kobieta czuje lęk, głównie lek o zdrowie oraz rozwój swego dziecka. W okresie dwóch tygodni po porodzie z reguły zdarza się u kobiet depresja ciężka. Jej prawdopodobieństwo jest najogromniejsze po urodzeniu pierwszego dziecka, u kobiet, które już chorowały psychicznie. Uważa się, iż zmiany hormonalne są elementem wyzwalającym u kobiety, jaka miała predyspozycję do depresji. W kłopotliwej depresji dama traci kontakt z rzeczywistością, może posiadać urojenia, a nawet omamy. W takiej sytuacji może być też zagrożone dziecko.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz także polubić