Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Kaszel u pieska oraz kłopoty z krążeniem – weterynarz radzi

przez

Wielu właścicieli czworonogów wybierając się z wizytą do weterynarza, skarży się, że ich pupilki mają kaszel, jakiemu trudno zaradzić – koci okulista warszawa. Nieraz sami podajemy stworzonym przez nas zwierzakom farmaceutyki, syropy, jednakże okazjonalnie obserwujemy jakiekolwiek wyniki. Właściciele czworonogów twierdzą, iż ich ulubieńcy przeziębili się na spacerze i od tego czasu uporczywie kaszlą. Domowa terapia nie daje rezultatów, wobec tego po pewnym czasie decyzją się na wizytę u weterynarza.

W czasie takiej wizyty zazwyczaj prowadzone są badania kliniczne, jakich wyniki ukazują, że kaszel u psa ma absolutnie inne podłożenie, niż przeziębienie.

W większości wypadków okazuje się, że kaszel jest jedynie jednym z symptomów niewydolności krążenia w psim organizmie. Schorzenie to nosi kompetentną nazwę kardiomyopatii rozstrzeniowej oraz objawia się podniesionym sercem. W takiej sytuacji wykorzystuje się z reguły właściwe leczenie, a także wprowadza dietę, co już po paru tygodniach daje fenomenalne wyniki.

Tylko, bo właściwie leczony pies może znów odzyskać zdrowie, a tym samym radość życia. W wielu przypadkach zapominamy, że fizjologia psa jest absolutnie inna aniżeli człowieka oraz próbujemy stworzonego przez nas pupilka leczyć syropami i antybiotykami przeznaczonymi dla ludzi. Takie postępowanie nie wyłącznie nie poprawi samopoczucia pieska, ale w wielu wypadkach może jego stan jeszcze pogorszyć. Kaszel u czworonoga jest nie tylko objawem złego krążenia, lecz też może być przyczyną groźnej choroby płuc. Na ogół jest, bowiem pierwszym zauważalnym objawem tejże choroby, która nieleczona bezustannie rozwija się oraz sprawia, ze pies czuje się coraz gorzej, przestaje posiadać chęć do zabawy, i większą część dnia po śpi.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz także polubić