Wykonując najróżniejsze instalacje przemysłowe bardzo ważne będzie zapewnienie ich dokładnego pomiaru. Ma to bardzo duże znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa ich działania, ponieważ wszelakie nieszczelności albo nieprzewidziane wzrosty ciśnienia mogą spowodować szereg poważnych konsekwencji. Z tego też powodu projektanci wykorzystują różnego rodzaju układy pomiarowe, których główną rolą będzie mierzenie między innymi temperatury, ciśnienia czy przepływu.

Niejednokrotnie wykorzystywane są do tych celów chociażby króćce producent. Mają one kształt niewielkich nagwintowanych rurek, które się wkręca w ustalone miejsca w rurach. Jest to łatwa w montażu i tania metoda, jednocześnie dająca sporo różnych możliwości i podwala na precyzyjny pomiar wszystkich istotnych parametrów. Króćce są dostępne w wielu najróżniejszych odmianach i rodzajach, przez co można je dobrać do konkretnych potrzeb. Przeważnie mają one zestandaryzowane parametry, typu długość i średnica gwintu, dzięki czemu stosować je można w różnego rodzaju instalacjach.

Zależnie od przeznaczenia taki króciec pomiarowy może być wykonany z różnego materiału. Przeważnie będzie to standardowa stal, ale w wielu przypadkach także to może być stal kwasoodporna albo nierdzewna. Raczej nie będzie także problemu, jeśli ktoś będzie potrzebował zrobić coś nietypowego. W takim przypadku należy wykonać szczegółową specyfikację potrzebnego elementu i jego rysunek techniczny, a króćce producent w ustalonym czasie wykona złożone zamówienie.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY