Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

19/10/2023

Czemu wybór sprawdzonego psychologa jest tak ważny dla skutecznego leczenia

przez

Wizyta u psychologa bardzo różni się od wizyt w innych poradniach. Tam spotkania są z reguły bardzo konkretne, oparte na wywiadzie, przebadaniu pacjenta i ewentualnie wynikach badań diagnostycznych. Lecz w przypadku, gdy coś dolega duszy, to znalezienie przyczyn, a tym bardziej skutecznego sposobu na poradzenie sobie z danym problemem wcale nie jest łatwe. Żeby psycholog mógł się czegoś konkretnego dowiedzieć, to niekiedy potrzebuje kilka czy kilkanaście spotkań. Podczas nich stopniowo buduje zaufanie z pacjentem, który także otwiera się stopniowo i coraz więcej mówi.

Na wszystkie te rzeczy potrzeba czasu, lecz również i dużego szacunku, zaufania i szczerości. Jeśli to się nie pojawi, to raczej nie ma szans na to, aby leczenie było skuteczne. Czasem się zdarzają sytuacje, kiedy jedna albo druga strona rezygnuje po jakimś czasie ze współpracowania, bo przestaje widzieć w tym sens. Z tego też powodu już na początku, przy wyborze psychologa należy zwrócić uwagę na parę istotnych rzeczy, które pomogą w ograniczeniu takiego ryzyka.

Dobrego psychologa najlepiej szukać w internecie, na przykład przez wpisanie w oknie wyszukiwarki hasła terapia dla par radom i sprawdzenie zwróconych wyników. Przy okazji sprawdzić od razu wystawione przez dotychczasowych pacjentów opinie, które dużo mogą powiedzieć na temat jakości leczenia takiego psychologa. Bardzo ważne również jest wykształcenie, na pewno to być powinna osoba która ukończyła kierunkowe wyższe studia oraz dodatkowe szkolenia i kursy.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz także polubić