Polacy dzięki przystąpieniu do Unii Europejskiej są w stanie aktualnie podejmować swobodnie zatrudnienie w większości krajów członkowskich. Migracja Polaków przybrała formę migracji zarobkowej. Gigantyczne bezrobocie w Polsce oraz gigantyczna różnica w warunkach życia oraz miary dochodów na tle innych krajów Unii Europejskiej przyczynia się w znacznym stopniu do podejmowania decyzji o wyjeździe w celu podjęcia pracy.

Kraje wysokorozwinięte w wielu przypadkach przyciągają profesjonalistów z krajów o niższym poziomie rozwoju. Proponują im interesujące warunki zatrudnienia oraz także rozliczenia podatku holandia. Z możliwości wyjazdów zagranicznych niesłychanie nieraz korzystają studenci i pracownicy naukowi. Zwłaszcza kiepsko opisuje się sytuacja na rynku pracy dla absolwentów w Polsce.

Szkolnictwo nie jest przystosowane do bieżących potrzeb rynku, kładzie nadmiernie znaczny nacisk na wiedzę teoretyczną, a nie wygodną. Okoliczności pracy w Polsce w porównaniu z zagranicznymi wypadają niekorzystnie. Dotyczy to głównie naukowców, lekarzy i inżynierów, którzy nie mają w kraju do dyspozycji odpowiednich, maszyn, urządzeń i laboratoriów.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY