Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Urządzanie wnętrz – do jakich celów wykorzystać można korek

przez

Architekci i projektanci cały czas poszukują coraz to nowych wykończeniowych materiałów, za pomocą jakich mogliby realizować swoje wizje i pomysły. W ostatnim czasie coraz popularniejszy jest korek, i to z paru różnych przyczyn. Tak naprawdę korek jest doskonale znany każdemu miłośnikowi szampana i wina, ponieważ to właśnie nim są zamykane butelki. Lecz kora z dębów rosnących w południowej Europie ma tak ciekawe parametry, że znacznie wszechstronniej się ją wykorzystuje. Niezwykle popularne w ostatnim czasie się stają na przykład wykładziny korkowe.

Przede wszystkim niezwykle elegancko i ładnie się prezentują, do wyboru jest wiele najróżniejszych kolorów i faktur, przez co każdy mógł będzie coś ciekawego dla siebie dobrać. Ale warto także zwrócić uwagę na użytkowe parametry, a te nad wyraz dobrze się przedstawiają. Korek jako naturalny materiał daje w środku odpowiedni mikroklimat, świetnie również chroni przed zbyt dużą wilgocią i rozwojem pleśni i grzybów. Jednocześnie ściany nim pokryte mają dużą odporność na zabrudzenia i wodę.

Bardzo ciekawie też się prezentują listwy wykonane z korka, jakie kładzie się w narożnikach między ścianą i podłogą. A jeżeli ktoś chce, to może też pod deski albo panele zastosować podkłady korkowe, charakteryzujące się dużą elastycznością i wytrzymałością. Sporo informacji na temat korka, jak również sklepów oferujących produkty wykonane z tego właśnie materiału znaleźć można w internecie, przykładowo po wpisaniu w wyszukiwarce hasła korek pod panele.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz także polubić