Gastronomiczne obiekty, które stosują w kuchniach dużo najróżniejszych tłuszczy, dbać muszą o ich odpowiednie utylizowanie. Wylanie bezpośrednio do rury kanalizacyjnej nie jest możliwe, bo przepisy na to nie pozwalają. Dlatego też w takim przypadku niezbędne będzie zamontowanie odpowiedniego separatora tłuszczu, jaki oczyści odpowiednio ścieki z takich substancji. Podczas instalacji separatora należy mieć na uwadze parę istotnych rzeczy. W pierwszej kolejności powinien on zostać dobrany parametrami do tego, co będzie spływać do niego podczas pracy.

Poza tym ustawić go trzeba w takim miejscu, aby zapewnić łatwość dostępu. Wynika to z tego, że systematycznie trzeba będzie wykonywać serwis separatorów, i firma która się tym będzie zajmować musi mieć łatwy dojazd. Rzecz jasna takie firmy gotowe są na wiele różnych sytuacji, dysponują też sprzętem mającym spory zasięg, ale czasem mogą się zdarzyć przypadki, że nawet to nie pomoże. Wszystko da się zrobić, lecz jeżeli trzeba będzie wykonywać jakieś nietypowe prace, to być może czyszczenie separatorów cena również będzie trochę inna.

Podczas użytkowania separatora w jego wnętrzu gromadzić się będą oddzielone tłuszcze, z tego też powodu co jakiś czas należy je wywieźć. Taki czyszczenie separatorów tłuszczu Śląsk musi być wykonywane przez firmę posiadającą niezbędne uprawnienia, a także wspominany wcześniej pojazd do gromadzenia takiego ładunku. Przeważnie tego typu serwis odbywa się raz na kilka tygodni, ale w każdym przypadku należy ustalić go indywidualnie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY