Wiele osób ma rozmaite lęki i obawy, co do pochodzenia których absolutnie nie będą sobie zdawać sprawy. Jak się jednak okazuje lęki te niejednokrotnie mają swoje podłoże w trudnych zdarzeniach sprzed wielu lat, jakich się już nie pamięta, a jakie są głęboko obecne w podświadomości. Psycholodzy wykorzystują wiele metod na to, aby je skutecznie wyleczyć, a jedna z nich to Hipnoza.

Zjawisko wprowadzania osób w trans, który nie jest ani jawą ani snem, jest znane od bardzo dawna. Bardzo powszechnie praktykowali je szamami i kapłani, i z dużym powodzeniem stosują też obecni medycy. Oczywiście dziś wszystko odbywa się w pełni bezpiecznie i zgodnie ze wszystkimi standardami, dzięki czemu hipnoterapia szczecin jest uznawana za bezpieczną a równocześnie skuteczną. Jedną z częściej wykorzystywanych technik w takich seansach jest regresja hipnotyczna.

W metodzie tej psycholog próbuje wrócić ze wspomnieniami pacjenta do chwili, kiedy wystąpiły nieprzyjemne wydarzenia. Jeżeli je ostatecznie pozna, to z dużym prawdopodobieństwem uda się też te traumy i lęki wyeliminować, często do tego wystarczy raptem kilka spotkań. Jeszcze do niedawna na temat leczenia hipnozą pojawiało się wiele mitów i niepotwierdzonych informacji. Aktualnie rosnąca liczba psychologów zaczyna się zapisywać na jakiś kurs hipnozy, co im pozwala zyskać wiedzę konieczną do tego, żeby samodzielnie zacząć leczenie w ten sposób pacjentów.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY