Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Jakim sposobem sprawdzać auto przy kupnie i jakim sposobem wygląda pierwszy serwis po zakupie?

przez

Niesłychanie istotnym elementem pracy silnika jest elastyczność. Powinniśmy zwrócić uwagę na ten parametr kupując samochód. To od niego zależy funkcjonalne wyprzedzanie. W wypadku porównania tych samych wozów o pokrewnej pojemności i mocy najistotniejszym detalem różnicującym je będzie naturalnie elastyczność. Dla zwykłego użytkownika samochodu świadczy ona możliwość płynnego przyspieszenia od najniższych obrotów na danym biegu do najwyższych. Mierzymy ją w Nm, inaczej newtonometrach. To jednostka skonstruowana celowo dla określenia tego parametru. W dziennej jeździe istotna jest reakcja samochodu na wciskanie pedału gazu. W autach, gdzie mamy niski moment obrotowy i elastyczność mocniejsze wciśnięcie pedału gazu nie da takiego efektu, jak w przypadku dużych obydwóch parametrów w innym pojeździe.

W następstwie tego też ważne jest, aby płynnie przemieszczać się oraz nie troskać się o wyprzedzanie wybranie maksymalnie dużego momentu obrotowego, który zagwarantuje nam wysoką elastyczność. Komfort jazdy jest znacznie wyższy, kiedy zastosujemy jakie są przyczyny zużycia skrzyni biegów. Jednym z najważniejszych szczegółów w budowie samochodu jest skrzynia biegów. Od ich przełożeń zależy to jak błyskawicznie będziemy mogli uzyskiwać optymalne prędkości oraz radować się jakością prowadzenia. Im dłuższe przełożenia tym dłużej jesteśmy w stanie przyspieszać na jednym biegu. Najświeższe rozwiązania w skrzyniach biegów obok znanych już automatach to skrzynie o oznaczeniu DSG. Własnością reprezentatywną jej budowy jest zastosowanie podwójnego sprzęgła. Jest to wynalazek niemieckiego koncernu samochodowego Volkswagen.

Jako pierwszy model samochodu w jakim została zastosowana był Golf R32 na początku roku 2003. Już w owym czasie było wiadome, że budowa oraz działanie tej skrzyni biegów będzie docenione w późniejszym czasie i coraz to więcej samochodów będzie wyposażone właśnie w tą przekładnię. Fundamentem działania skrzyni biegów DSG jest zastosowanie napomkniętego podwójnego sprzęgła, gdzie jedne obsługuje biegi parzyste, a drugie biegi nieparzyste. Jak najbardziej sześciostopniowe zestrojenie całości jest niezwykle solidne oraz efektywne.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz także polubić