Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Jakie możliwości mają osoby niepełnosprawne w kierowaniu autami

przez

Problem niepełnosprawności ruchowej dotyka sporej części naszego społeczeństwa. Z takich też powodów bardzo ważne będzie to, aby zapewnić takim osobom możliwie duże możliwości na normalne funkcjonowanie. Dotyczy to wielu różnych obszarów, w tym także wiążących się z komunikacją i poruszaniem. Jedną z ważniejszych rzeczy jest na przykład przygotowanie samochodów do kierowania przez osoby, które na przykład mają problemy z nogami.

Przy nich zwykłe używanie pedału hamulca czy gazu nie będzie możliwe, lecz na rynku jest sporo urządzeń, jakie mogą w tym pomóc. Jedno z bardziej popularnych proponuje firma Veigel, a jest to po prostu ręczny gaz-hamulec. Mechanizm ten znany też jest jako RGH, a sterowanie realizowane jest za pomocą pokrętła albo dźwigni. Zamontować go można w większości aut wyposażonych w automat, i pozwala na płynne i bezpieczne sterowanie pedałami.

Dzięki wysokiej jakości układ ten umożliwia pełną kontrolę samochodu, nawet w niestandardowych sytuacjach. Duże możliwości regulacyjne powinny pozwolić każdemu użytkownikowi dopasować ustawienie do swoich wymagań, co przełoży się także na wygodę nawet przy dłuższych podróżach. Niektóre modele ręcznego gazu-hamulca mają inne funkcjonalności, bardzo przydatne podczas codziennej jazdy, takie jak na przykład włączanie klaksonu czy kierunkowskazów. Bardzo duży nacisk podczas projektowania postawiony został na kwestie związane z bezpieczeństwem, dlatego też urządzenie to jest stosowane przez wiele firm samochodowych.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz także polubić