Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Jak znaleźć dobrą kancelarię do swojej firmy

przez

Wielu właścicieli firm bagatelizuje nieco rolę dobrego prawnika w firmie. Często oni twierdzą że wszystkimi sprawami zająć się mogą pracownicy albo oni sami, i nie ma potrzeby ponoszenia wtedy dodatkowych wydatków.

Myślenie w taki sposób jest jednak krótkowzroczne, ponieważ zdarza się niekiedy, że przez niedopatrzenie firma poniesie jakąś dużą stratę. Na przykład wtedy gdy jakaś umowa będzie zawierała nieodpowiednie zapisy, aby w przypadku jakiegoś sporu było to argumentem dla kontrahenta. Z takich też powodów trzeba sobie jednak uświadomić, że obsługa prawna spółek to nie fanaberia i wymysł, a faktyczna potrzeba.

W praktyce sytuacji w jakich przyda się jakiś sprawdzony prawnik dla firm jest więcej. Reprezentacja na sali sądowej, opracowywanie rozmaitych pism i wezwań czy też doradzanie przy podejmowaniu ważnych decyzji biznesowych to także sytuacje, które warto uzgodnić z fachowcem. Szczególnie że tak naprawdę nie ma potrzeby, żeby prawnika zatrudniać na cały etat.

Przy dużych firmach faktycznie można pomyśleć o takiej opcji, ale przy małych bez problemu wystarczy jakaś prawo farmaceutyczne kancelaria, do jakiej co pewien okres czasu zwróci się o pomoc. Ważne przy tym jest tym to, aby znaleźć osobę, z którą się będzie dobrze współpracowało. I nie chodzi tylko o kompetencje, bo te rzecz jasna są bardzo ważne. Lecz także o to, jakie prawnik będzie miał podejście do swoich klientów, jak będzie się z nim rozmawiało i jak wygląda dostęp do niego.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz także polubić