Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Jak dobrze wybrać tablicę manipulacyjną dla dziecka

przez

Zabawki manualne sprawdzają się doskonale przy małych dzieciach. Nie tylko gwarantują one doskonałą zabawę przez wiele godzin, ale przy okazji świetnie działają na wyobraźnię i rozwój umiejętności manualnych oraz polepszają ogólną koordynację. Dlatego też już od pierwszych lat warto o takie zabawki zadbać, a jedna z ciekawszych propozycji to rozmaite tablice sensoryczne.

Takie tablice są bardzo proste w budowie, bo robi się je ze sklejki lub drewnianej deski, z zamocowanymi różnymi elementami. To, co tablica sensoryczna będzie w sobie mieć, przede wszystkim zależy od wytwórcy, chociaż w niektórych przypadkach zrobić ją można zgodnie z własnym pomysłem. Wykorzystuje się przy nich powszechnie najróżniejsze kółka zębate, pokrętła, przełączniki czy suwaki, które da się przekręcać, przesuwać czy zamykać. Bardzo dobrze sprawdzają się też przedmioty z przyciskami, na przykład kalkulatory, telefony czy piloty.

Natomiast do stymulowania słuchu wykorzystać można dzwonek, trąbkę czy nawet cymbałki, chociaż akurat przy nich dorośli uzbroić się będą musieli w spokój i cierpliwość. Na rynku dostępnych jest wiele rozmaitych tablic, różniących się rozmiarem, liczbą przymocowanych przedmiotów i ich rodzajem. Podczas wyboru należy mieć na uwadze kilka ważnych spraw. Kluczowe jest bezpieczeństwo dziecka, dlatego też tablica edukacyjna dla dzieci nie może zawierać ostrych elementów i krawędzi, które mogłyby spowodować zranienie. Wszystko powinno być też przymocowane we właściwy sposób, aby nie oderwało się przy bardziej intensywnej zabawie.

Tablica powinna posiadać odpowiedni rozmiar, żeby bez problemów dało się na niej wszystko dotykać czy przesuwać. Nie warto jednak przesadzić z liczbą przymocowanych przedmiotów. Jest zalecane, aby tablice edukacyjne dla dzieci nie posiadały ich powyżej dwudziestu, bo wtedy dzieci wykorzystują je najbardziej efektywnie. Dobrze by było, żeby trochę się różniły trudnością, ponieważ wtedy stanowić będą na malucha wyzwanie, jakie będzie on chciał pokonać.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz także polubić