Wybór podłogi jest wybitnie znaczącym etapem w czasie aranżacji naszego wnętrza. Zajmuje ona wielką powierzchnię każdego mieszkania. Właśnie dlatego tak znaczący jest jej kolor i materiał z którego jest wykonana. W czasie jej zakupu musimy zwrócić szczególną uwagę na zalety estetyczne oraz użytkowe. Kiedy kupujemy podłogę o intensywnym kolorze powinniśmy pamiętać o jej dopasowaniu do takich detalów jak ramy okienne czy parapety.

Stosowny kolor posadzki może również skorygować mankamenty stworzonego przez nas mieszkania. To naturalnie dzięki niej małe pomieszczenia są w stanie nabrać wszechstronności oraz głębi. W sprzedaży są też panele podłogowe o nadzwyczaj śmiałej barwie takiej jak zieleń i pomarańcza. Ich zastosowanie nadaje pomieszczeniom charakteru, chociaż sam zakup list wykończeniowych jest wybitnie kłopotliwy. Podczas wyboru nie należy się kierować ceną, bo podłogi nie nabywamy każdego dnia.

Jakość paneli jest niezmiernie ważna dla pomieszczeń takich jak kuchnia lub garaż. Nie warto też inwestować w droższe panele do pokojów w których mamy zamysł przykryć je matą bądź też dywanem. Atrakcyjną opcją są też podłogi bambusowe – deski bambusowe. Sporo osób gdy słyszy o panelach podłogowych, myśli o cienkich deseczkach nie posiadających nic wspólnego z prawdziwą, wytrzymałą drewnianą podłogą. Nie jest to prawdą bo panele drewniane są lepszym wydaniem przeciętnej podłogi wykonanej chociażby z najdroższego drewna. Idealne pokrycie przestrzeni dopuszczalne dzięki najnowszym technikom zezwoliło na wytworzenie paneli drewnianych. O ich odporności decyduje wykonanie. Przednia warstwa drzewa jest pokryta kilkoma warstwami lakieru oraz utwardzana promieniowaniem UV.

Powłokę tą nazywamy licową, w wielu przypadkach jest pokryta woskiem w celu ochrony przed zanieczyszczeniami. Panele podłogowe z drzewa, także posiadają trzy warstwy. Drugą jest także płyta wiórowa. Trzecia natomiast to zwykła sklejka niejednokrotnie oklejona folią żeby zabezpieczyć panele przed wilgocią. Co najistotniejsze panele drewniane są elastyczne w przeciwieństwie do prostej podłogi drewnianej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY