Na kursach prawa jazdy poza teorią o podstawowych regułach panujących na drodze i znakach oraz części praktycznej kursant ma obowiązek nauczyć się bazowych czynności naprawy auta m.in. zmieniania kół. Czynność ta przysparza znacznej większości kobiet wiele problemów, a tak w rzeczy samej w żadnym wypadku nie jest to takie trudno, wystarczy zapoznać parę zasad. Najważniejsze jest by ustawić trójkąt ostrzegawczy ażeby pojazdy nadjeżdżające wiedziały, iż mamy jakiś kłopot z pojazdem.

Następnie pozostawiamy samochód na biegu oraz zaciągamy hamulec ręczny. Samochód blokujemy po to by w trakcie wymiany koła nam nie odjechał. Następną rzeczą, jaka musimy zrobić to poluzowanie śrub, w kole w jakim mamy problem np ., przez złapanie na drodze gumy. Do tej czynności używamy wyjątkowego klucza. Jeśli jednak nie jesteśmy w stanie odkręcić śrub w kole samochodu przy użyciu rąk możemy pomóc sobie nogami w taki sposób, iż stajemy jedna noga na kluczu oraz delikatnie podskakujemy (uważając by nie złamać klucza).

Po pewnym czasie mocujemy lewarek i podnosimy samochód na trafna wysokość. Odkręcamy śruby, które wcześniej poluzowaliśmy i wyjmujemy koło, zakładamy innowacyjne, zakręcamy śruby oraz sprowadzamy samochód na ziemie – w tym pomoże pomoc drogowa Kraków. Na samym końcu jeszcze raz dokręcamy śruby. Szykując się w daleką podróż organizujemy ją już od dawna, z znaczącym antycypacją. Zastanawiamy się, w jaki sposób spędzić dużo godzin siedząc w samochodzie i nie nudząc się. W podróż zabieramy ze sobą dobrą książkę i przenośny odtwarzacz muzyki, jaki umili nam czas. Myślimy także o zabraniu ze sobą gazet, które od dawna leżą na półce nieprzeczytane oraz jedynie osadza się na nich kurz.

Wytrawni kierowcy szykują się niemniej jednak do podróży przez oględziny własnego samochodu. Nieraz przed podróżą korzystna jest drobna naprawa auta, po jego szczegółowych oględzinach. Wyjeżdżając w daleką podróż nie mamy pewności, że dojedziemy bez potrzeby naprawiania go w czasie jazdy. W samochodzie bezwzględnie wypada posiadać lewarek, koło zapasowe, sprawną latarkę i apteczkę pierwszej pomocy.