Badania genetyczne proponowane w poradni endokrynologicznej jaką założył profesor doktor habilitowany nauk medycznych Krystian Jażdżewski są umożliwione do wykonania, bo doktor ten ma duże doświadczenie w onkogenetyce i ciągle dokształca się w tym zakresie. Jeśli wobec tego jedynie endokrynolog lidzbark warmiński odkryje przesłanki do przeprowadzania badania, to można spodziewać się, iż będzie zajmować się tym. Poradnia proponuje w takim razie świadczenia w zakresie profilaktyki, diagnostyki i leczenia schorzeń układu dokrewnego.

Diagnostyka a także leczenie zaburzeń hormonalnych, chorób tarczycy, nadnerczy i przysadki mózgowej, jak i zespołów androgennych, zaburzeń metabolicznych i przedwczesnego dojrzewania odbywa się w oparciu o nowoczesne standardy. Jest to znaczące, gdyż zaburzenia gospodarki hormonalnej mogą być przyczyną wielu chorób. Lekarz po szczegółowej rozmowie zleci pakiet badań z wykorzystaniem jakich można spodziewać się trafnej diagnozy. Jeżeli będzie to niezbędne, zlecone będą też badania genetyczne dla par które zmagają się z niepłodnością lub dla osób które pozostają w grupie ryzyka zachorowania na raka.

Konsultacja genetyczna zrobiona będzie również po otrzymaniu wyników badań. Wtedy ekspert podejmie decyzję odnośnie dalszego leczenia. Ekspert współpracuje z Warsaw Genomics, gdzie może zlecać kompletny pakiet badań genetycznych. Dokładne testy opierają się na dokonaniach zagranicznych. Kiedy wyszukane zostanie obciążenie genetyczne, można będzie podjąć działania zabezpieczające przed chorobą albo umożliwiają je wyleczyć.

Można też otoczyć opieką lekarską dzieci chorego, pozostające w grupie ryzyka. Inne spotkania dotyczą takich problemów jak: choroba Hashimoto, choroba Graves – Basedowa, guzki tarczycy, hiperprolaktynemia, niedoczynność przysadki, czynne hormonalnie gruczolaki, guzki nadnerczy, menopauza i andropauza, zaburzenia metaboliczne, nadwaga, potliwość, suchość skóry, a także retinopatia. Żeby wpisać się na spotkanie wystarczy zadzwonić na numer telefonu wskazany na stronie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY