Operacja, jaką jest endoproteza kolana stosowana jest w większości wypadków w trudnych przypadkach, kiedy stworzony przez nas staw kolanowy uległ nieomalże całkowitemu zniszczeniu, ból jest dominujący, zaś żadne inne zabiegi są nieskuteczne. Jednakże zanim zdecydujemy się na wykonanie zabiegu, którym jest endoproteza kolana musimy wiedzieć, jakie potencjalne komplikacje nam grożą, oraz do jakich powikłań ma prawo dojść.

W szczególe decydując się na zabieg, jakim jest endoproteza kolana należy mieć na uwadze to, iż co poniektóre leki wywołać mogą reakcje alergiczne, objawiające się zaczerwienieniem, opuchlizną, czy nawet zaburzeniem rytmu serca. Prócz tego może dojść też do krwotoku naczyń krwionośnych, a nawet defektu nerwów, co w następnej kolejności doprowadzić może nawet do częściowego paraliżu stopy. W trakcie tego zabiegu zdarzyć się może również pękniecie kości, oraz zaczopowanie naczyń krwionośnych, w skutku, czego pojawić się są w stanie w naszym organizmie mikroskrzepy.

Też po wykonaniu zabiegu ma okazję dojść do niepożądanych efektów ubocznych, jak na przykład do pęknięcia metalowych śrub, lub również płytek. Nie da się także wykluczyć faktu, że skutkiem ubocznym zabiegu będzie różnica w długości obu nóg, a też pęknięcia zszytej tkanki i blizny – tu pomoże ortopedia wrocław. Wziernikowanie wnętrza stawów zwane jest inaczej, jako artroskopia. Zabieg ten przeprowadza się tylko w kompetentnych warunkach, co oznacza, iż z pełnym przygotowaniem lekarz chirurg może zrealizować zabieg, jakim jest artroskopia na sali operacyjnej. Zabieg artroskopia jest zabiegiem ciężkim, skutkiem tego także wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, czy też również znieczuleniu ogólnym. Zabieg operacyjny, którym jest artroskopia polega przede wszystkim na wprowadzeniu urządzenia, które zwane jest artroskopem w okolicę stawu.

Zabieg ten rozpoczyna się od wykonania wrażliwego nacięcia a w następnej kolejności wprowadzeniu w miejsce to urządzenia. Po czynności, jaką jest wprowadzenie owego urządzenia do wnętrza stawu wprowadza się roztwór złożony z soli fizjologicznej, który ułatwia obejrzenie stawu oraz konsekwencji wpisania artroskopu. Dzięki temu wolno ocenić strukturę wewnętrzną, i jak zachowuje się urządzenie w stworzonym przez nas organizmie, i czy nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Oprócz tego ocenić można chrząstki stawowe, łąkotki, i błonę maziową oraz mięśnie. Zabiegi artroskopowe mogą dotyczyć stawów: barkowego, biodrowego, kolanowego i skokowego.