Sznur zdrowych, schludnych zębów to nieodłączny detal obowiązującego kanonu atrakcyjna. Istotne jednakże, żeby zęby były łatwe. Niestety, niedużo osób posiada znakomity zgryz od urodzenia. Większość z nas ma mniej, bądź też bardziej odpowiednio usytuowane zęby. Takie małe niedociągnięcia poniekąd trudno zauważyć.

Właśnie dlatego nie żądają one specjalnego leczenia. Czasem jednakże pojawia się znaczny kłopot. Kiedy zęby stałe od samego początku absorbują niedobre miejsce w jamie ustnej, powodują obszerny dyskomfort u młodego pacjenta. Zarówno pod względem zdrowotnym, jak i estetycznym. Takie niedociągnięcia należy jak najszybciej korygować. Im wcześniej nastąpi ingerencja ortodonty, tym lepiej. Istnieją dwie najczęstsze przyczyny złego ułożenia zębów. Pierwsza, to ich zbyt masywna budowa, przez co zaczyna brakować miejsca w szczęce.

Drugi przypadek stanowi sytuację odwrotną, zęby są bardzo drobne i pojawiają się wolne przestrzenie. Doniosłą metodą leczenia jest aparat ortodontyczny, w czym pomaga fachowiec – stomatolog Warszawa Wola. Przy bardzo zawiłych wadach wykorzystywany jest aparat stały. Składa się ze specjalnych zamków i drutu o trafnej grubości. Na każdy ząb jest naklejany zamek, a w następnej kolejności przeciąga się prze niego drut. Taki układ wywiera wyznaczoną siłę na cały zgryz pacjenta, powodując przesuwanie się zębów. Dzięki dobremu dokręceniu drutów, lekarz nadzoruje sytuację.

Przy mniejszych wadach wykorzystuje się aparat ruchomy. Jest on połączeniem drutów i akrylowych płytek. To mnie inwazyjne rozwiązanie, funkcjonujące o dużo łagodniej. Człowiek w swoim życiu posiada tylko dwa zestawy zębów. Pierwszy z nich to tak oznaczane mleczaki, jakie wypadają jeszcze w dzieciństwie. Ich miejsce zastępują zęby stałe, które towarzyszą nam do późnej starości. W podeszłym wieku większość z nich tracimy, i konieczne staje się sztuczne uzupełnienie ubytków. Zajmuje się tym protetyka dentystyczna. W pewnych momentach w wyniku nieszczęśliwego wypadku dochodzi do uszkodzenia czy nawet usunięcia wielu zębów. Wtedy też nieodzowna jest pomoc protetyki. Zadanie lekarza polega na dopasowaniu do zgryzu pacjenta specjalnej protezy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY