Każdemu turyście pobyt na Malediwach czy Seszelach kojarzy się z wakacjami w raju. Żaden film, reportaż, nie odda w pełni uroku wysp, oceanu, białych plaż, ludzi oraz tamtejszej kultury. Ten kto już tam był, będzie fantazjował o powtórnym wyjeździe w tamte kierunki. Malediwy wczasy, kojarzą się przede wszystkim z wypoczynkiem nad wodą oraz wodnymi atrakcjami. Nawet odpoczywając w jednym z bungalowów, do jakich prowadzi długie molo, mamy szansę kontaktu z morską fauną poprzez przeszkloną podłogę. A wścibskie żółwie, płaszczki, kolorowe ryby również do nas będą zaglądać. Nie wszystko niemniej jednak będzie nam dane ujrzeć z wysokości naszego bungalowu.

Jeżeli pragniemy faktycznie ujrzeć podwodne cuda przyrody, jesteśmy w stanie wybrać się w kilkudniowy rejs w poszukiwaniu raf koralowych, pod okiem wykwalifikowanych reprezentantów zanurzyć się w podwodny świat, aby z bliska ujrzeć oceaniczne cuda przyrody. Także Dominikana last minute oferuje taki wypoczynek – dominikana last minute. Parę dni na doborowym jachcie, podwodne safari, olśniewająca tajska kuchnia w oparciu o nadmorskie specjały.

Epokowe będą nocne nurkowania, w jakim miejscu za towarzyszy zawsze będziemy mieć parę rekinów rafowych. Spędzając wakacje na Malediwach, warto kilka dni poświęcić na wpadnięcie tej części archipelagu, jaka nie jest zamieszkała. Spacer po pustych plażach, kontakt z dziką całkiem natura, to dla niektórych gruntownie oryginalne przeżycie. Wizyta w dżungli, spotkanie oko w oko z nieznanymi przedstawicielami wyspiarskiej fauny i flory, może być równie ekscytujące jak nurkowanie w pobliżu rafy koralowej.

Malediwy wczasy, to również możliwość poznania tamtejszej kultury na zamieszkałych wysepkach, na jakich nie znajdziemy doborowych ośrodków wakacyjnych, ale poznamy codzienne życie ich lokatorów. Pobyt na jednej z mniej popularnych, jednakowoż równie egzotycznej wysepce połączony jest z kolacją, przy dźwiękach muzyki jakże odmiennej od tej, jaką znamy na co dzień. A jeśli zabraknie nam w czasie wakacji na Malediwach ruchu oraz gwaru miejskiego, jesteśmy w stanie wybrać się na targowisko do Male, najogromniejszej wyspiarskiej metropolii.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY