Należałoby przyjrzeć się różnicom pomiędzy oponami na których jeździmy latem, a tymi używanymi zimą. Przede wszystkim różnica dotyczy tu mieszanki wykorzystywanej do wytwórczości tychże opon. W wypadku opon letnich jest to twarda guma, co wyrównuje tarcie, poprzez co jest ono na tyle niskie, że bieżnik ma dłuższą żywotność. Letnie ogumienie pozwala prawidłowiej kontrolować pojazd oczywiście w czasie lata, droga hamowania często okazuje się znacznie krótsza, za co odpowiada większa przestrzeń styku bieżnika z drogą.

Dodatkowo bieżnik ów bardziej jest ukierunkowany w stosunku do tego jak obraca się koło, a to zmniejsza hałas w trakcie jazdy. W wypadku opon zimowych mamy do czynienia z oponami bardziej dzielnymi na ślizganie, to naturalnie dzięki użyciu miększej gumy. Bieżnik posiada wtedy większe bloki w tak zwanej strefie barkowej, a znaczna ilość drobnych nacięć równoległych upraszcza kierowanie, przyspieszenie a także hamowanie na śliskim podłożu.

To właśnie dzięki adekwatnie uformowanych rowkach w oponie tej łatwo odprowadzana jest woda. Jeżeli pragniesz wymienić, zobacz https://mobilnawulkanizacja-szczecin.pl/. Od czasu do czasu również korzystamy w zimie z tak zwanych opon kolcowych. Jeżeli powiadamy o motoryzacji to warto poruszyć kwestię dotyczącą opon wykorzystywanych do samochodów oraz zająć się różnicami odnośnie ogumienia sezonowego i całorocznego. Bez zastanowienia pozyskamy odpowiedź zachwalającą opony sezonowe, a w związku z tym te, jakie nazywamy zimowymi oraz letnimi, zmienianymi na daną porę roku

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY