Tkanina to materiał entuzjastycznie wykorzystywany do przystrajania. Wolno to robić na wiele sposobów, a jednym z nich jest malowanie artystyczne tkanin. Można wykorzystać do tego celu stereotypowe farby akrylowe zakupione w sklepach dla plastyków, niemniej jednakże w takim układzie potrzebny będzie również szczególny preparat, który trzeba połączyć z akrylami w stosunku jeden do jednego.

Takie media kupić można w specjalistycznych sklepach. Są w nich także dostępne farby przeznaczone wyłącznie do malowania na materiałach – z tym, iż są droższe od akryli. Do malowania wolno używać skończonych szablonów, farbę nanosi się na tkaninę pędzelkami.

Warto również sięgnąć po specjalne pisaki służące do narysowania konturów i akcesoria, jak płótno malarskie. Wizerunek naniesiony na tkaninę musi nadzwyczaj przyzwoicie wyschnąć. Wymaga też utrwalenia – robi się to za pomocą żelazka, prasując tkaninę czy też przez coś delikatnego (np. przez bawełnianą chusteczkę), bądź od zewnętrznej. Do utrwalania służy również piekarnik – ma obowiązek być nagrzany do dobrej temperatury, a tkaninę umieszcza się w nim na parę minut.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY