Jednym z w najwyższym stopniu fenomenalnych opracowań dotyczących leczenia uzależnień jest metoda, która opracował Allen Carr (Easyway). Zasadza się na jednej idei, jaką odnieść można do wszystkich uzależnień, z jakimi jedynie wolno się w życiu borykać. Odniósłszy sukces pierwszym podręcznikiem traktującym o sposobie na rzucenie palenia, Carr podejmuje się również wyzwania, jakim jest leczenie alkoholizmu – więcej na odtruwanie alkoholowe Warszawa. Warto tu dołożyć, że miał już w owym czasie na koncie wyrwanie ze szponów nałogu takie sławy, jak Anthony Hopkins, Ashton Kutcher, Richard Branson, co przyczyniło się do jego światowego rozgłosu. Własną książkę Prosta metoda, w jaki sposób efektywnie kontrolować alkohol Carr kieruje do wszystkich, którzy uświadomili sobie, iż przekroczyli jakąś magiczną granicę rozsądku oraz samokontroli.

Uzmysławia niesamowicie znaczący fakt, a mianowicie, iż kłopot choroby alkoholowej dotyka o dużo częściej ludzi wykształconych, sprawujących odpowiedzialne zawody, ważne funkcje społeczne niż-w jaki sposób się potocznie sądzi-osoby z marginesu cywilnego.

Swój sposób na leczenie alkoholizmu zasadza na wpojeniu odbiorcom mechanizmu przedsięwzięcia tzw. pułapki alkoholowej, jaka ma podłoże mentalne, a nie czysto fizyczne, jak się powszechnie twierdzi (a głównie jak sugerują osoby uzależnione). Autor w poradniku koncentruje się przede wszystkim na obalaniu stereotypów powiązanych z alkoholem, zwłaszcza uwidoczniając nonsens łączenia go z atrybutem należytej zabawy i towarzyskości.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY