Jednym z w najwyższym stopniu kultowych sposobów podlewania ogrodu jest używanie konewki lub węża ogrodowego. Węże ogrodowe w większości wypadków zakończone są dyszą rozpraszającą strumień wody.

Chętniej, ze względu na czas, wykorzystywane są przez ogrodników zraszacze stacjonarne, które przenosi się z miejsca na miejsce. Odróżniamy trzy rodzaje zraszaczy: pulsacyjne, wahadłowe oraz rotacyjne. Zraszacze stacjonarne są praktyczne ze względu na to, iż potrafią nawadniać przestrzeń od ośmiu do pięciuset metrów kwadratowych. Zraszacze te są powiązane ze źródłem wody przy pomocy gumowego węża. Umocowany jest on do kranu za pomocą przyłącza mocującego.

Potrzebnym dodatkiem mogą okazać się narzędzia do zwijania węża takie jak bębny mocowane na przykład do ściany. Innym, jeszcze mniej czasochłonnym sposobem natryskiwana ogrodu jest zamontowanie instalacji nawadniającej. Takie instalacje składają się z systemu zraszaczy oraz przewodów doprowadzających wodę. W przypadku wyboru tego minionego sposobu nawadniania należy już na etapie projektowania wyznaczyć właściwe miejsca, w których chcemy oby znajdywały się zraszacze.

Mamy możliwość wyboru dwóch rodzajów zraszaczy: stałe oraz wynurzalne. Zraszacze wynurzalne są lepszą opcją dla osób, jakie chcą je umieścić w trawniku albo usługi – znacznie więcej na nawadnianie ogrodów warszawa. W wypadku ich braku aktywności są schowane i nie przeszkadzają w pielęgnacji murawy. Chociaż zdołałoby się wydawać, że utrzymanie trawnika w odpowiedniej kondycji jest bezproblemowe – takowe nie jest. Wymaga gigantycznej wiedzy oraz umiejętności eksploatowania go.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY