Ćwiczenia z terapii integracji sensorycznej proponowane w centrum RÓWNO – WAGA w Tarnowskich Górach proponowane są dla najmłodszych, którzy mają zaburzenia w zakresie pracy konkretnych zmysłów. Każdy rodzic, który zapisze swoje dziecko na terapia si Śląsk ma pewność, że jego podopieczny zostanie doskonale zadbany i zajmą się nim certyfikowani specjaliści.

Niemałym atutem placówki jest to, że każdy plan pomocowy jest ustalany na indywidualnych regułach. Za pośrednictwem stymulowanej zabawy pobudzone są zmysły dziecka, co usprawni równocześnie motorykę małą i dużą oraz koordynację wzrokowo – ruchową.

Celem takiej terapii jest dostarczanie maluchowi ustalonej ilości bodźców zmysłowych, co przekłada się na poprawę integracji bodźców jakie docierają do malucha z otoczenia, jak i z jego ciała. W pierwszej kolejności odbywa się diagnoza si Śląsk, mająca na celu dobrać dopasowane ćwiczenia dla konkretnego malucha.

Zajęcia mają miejsce w sali do tego przygotowanej, w jakiej zastosowany jest specjalistyczny sprzęt: podwieszane platformy, huśtawki, hamaki, deskorolki, trampoliny, tunele, piłki gimnastyczne, równoważnie a także materiały mające różną fakturę, dedykowane do stymulacji dotykowej, wzrokowej, węchowej i smakowej.

Oferowana terapia si śląskie skierowana jest na przykład do dzieci: nadwrażliwych na dotyk, nielubiących ubierać strojów z metkami, nielubiących zabaw w piasku, ciągle się potykających, z wybiórczością pokarmową, ciągle pobudzonych, mających problemy z rysowaniem, mających trudności z napięciem mięśniowym, zlęknionych oraz nad wyraz uwrażliwionych na głośne dźwięki. Diagnoza obejmuje: testy południowokalifornijskie, obserwację kliniczną dziecka, obserwację swobodnego zachowania dziecka, wywiad z rodzicami. Ćwiczenia odbywają się w wyposażonym gabinecie, a pedagodzy i rehabilitanci, mają odpowiednie dyplomy, potwierdzające ich kompetencje. Jest to rekomendowany ośrodek na Śląsku.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY