Rozumie się samo przez się, że jeżeli korzystamy z czegoś nadmiernie długo oraz rozpoczyna nas to coraz to bardziej wciągać, po pewnym czasie uzależniamy się od takiej rzeczy. Podobnie jest z internetem. Na pierwszy rzut oka internet wydaje się być nieniepokojący. Został stworzony w celu upraszczania wszystkim życia. Jednak, kiedy tracimy kontrolę na korzystaniem z niego, może to wywoływać uzależnienie. Na ogół rozpoczyna się to nieśmiało.

Każdego dnia spędzamy coraz to więcej czasu buszując po internecie, korzystając z serwisów społecznościowych lub ewentualnie grając w gry internetowe – speedtest. Uzależnienie od internetu ma okazję objawiać się nadpobudliwością, agresją (przede wszystkim u dzieci oraz nastolatków), odczuwaniem jakiegoś niedosytu, kiedy przynajmniej kilka razy dziennie nie odwiedzimy portalu społecznościowego, czy nie zagramy w jakąkolwiek grę. Szkodliwość internetu objawia się nie tylko uzależnieniem.

Chwilowo to naturalnie dzięki internetowi możemy stać się nawet ofiarami kradzieży. Niekoniecznie kradzieży pieniędzy, chociaż to dość wielokrotnie się zdarza, ale kradzieży danych, zdjęć, plików z komputera. Żeby zapobiec temu musimy stosować środki ostrożności, między innymi programy antywirusowe.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY