Internet proponuje gigantyczną gamę, przeróżnego rodzaju towarów, począwszy od produktów spożywczych, przerwawszy na usługach. Markety spożywcze posiadają własne strony za pośrednictwem, których wolno kupić wszelkie produkty jakie dostępne są w sklepie stacjonarnym. Zakupy do kontrahenta przywożone są przez kuriera zatrudnianego przez punkt sprzedaży lub przez zewnętrzną firmę kurierską w przypadku gdy zakupy dostarczane są poza obręb miasta w jakim mieści się market, który wyprzedaje swoje produkty przez Internet.

Kupujący, jakich ze względu na daleki transport obsługuje jednostka gospodarcza kurierska, są w stanie nabyć jedynie te produkty, które nie ulegają prędkiemu zepsuciu i te, które nie mogą zostać uszkodzone w czasie transportu. Coraz więcej kupujących wybiera zakupy towarów spożywczych przez Internet. Pozwala to zaoszczędzić czas i wybrać to czego naprawdę się potrzebuje. Też coraz więcej kolosalnych marketów wprowadza usługę obejmującą dostęp do zakupów przez Internet.

Obecnie już nie jedynie mieszkańcy gigantycznych miast mogą skorzystać z tego typu zakupów. Także obywatele mniejszych miejscowości, jakie położone są w odległości do pięćdziesięciu kilometrów od miast, w jakich znajdują się markety sprzedające towary za pośrednictwem Internetu, mogą skorzystać z tego rodzaju zakupów – https://merxu.com/pl/. Nie wychodząc z domu można zamówić wymagane przedmioty oraz na tym oczywiście polega idea sprawunków internetowych.

Artykuły spożywcze i chemie gospodarczą można też nabyć za pośrednictwem serwisów aukcyjnych. W wyznaczonych działach tematycznych takich portali, sprzedawcy z różnych kierunków kraju mogą oferować lokalne produkty spożywcze bądź niebanalne lub trudniej dostępne przyprawy, rożne gatunki kawy czy herbaty. Pośród artykułów spożywczych dostępnych to naturalnie dzięki zakupom przez Internet na uwagę zasługują świeże sery, które wolno nabyć bezpośrednio u producentów. Przesyłka z taką zawartością musi zostać jak najszybciej wysłana oraz jak najszybciej odebrana przez kupującego, bo artykuł tego typu swobodnie ulega uszkodzeniom w trakcie transportu i przechowywania.