Medycyna chińska wyznaje zasadę, iż przyzwoiciej zapobiegać niż leczyć, stawia zwłaszcza na profilaktykę, a tworzą ją dwa kluczowe nurty filozoficzne, ponieważ filozofia jest jej bazą. Jednym nurtem jest medycyna tybetańska – hindusko-tybetańsko-mongolska, a drugim nurtem medycyna chińska, chińsko-wietnamsko-koreańska.

Chińczycy od tysiącleci niezwykle troszczą się o swoje zdrowie, a medycyna stosowana przez nich pozwala im na długie, zdrowe życie – znacznie więcej o zdrowiu i chorobach na endometrioza objawy. Na pięć regionów świata, w których wolno zaobserwować zjawisko długowieczności, aż trzy z nich znajdują się na terenie Chin.

Świadczy to o tym, że profilaktyka, na którą Chińczycy kładą największy nacisk, sprawdza się w stu procentach. Kultura długowieczności odegrała w historii Chin ogromną rolę, także w rozwoju chińskiej cywilizacji. Według jakże oczywistej filozofii chińskiej, człowiek nie jest w stanie pominąć kilku etapów w swoim życiu – narodzin, własnego rozwoju, procesu starzenia i śmierci. Niemniej jednak sposób, w W jaki sposób i nasze życie przeżyjemy zależy tylko i wyłącznie od nas, czy będziemy zdrowi, szczęśliwi, czy wynajdziemy właściwą dla siebie drogę życia.

Powinniśmy wykorzystać całą dostępną wiedzę, z zakresu optymalnego rozwoju, odpowiedniej diety, zdrowego stylu życia, zapewnieniu sobie komfortu psychicznego, słusznego samopoczucia, żeby przez całe życie mieć najzwyczajniej w świecie porządne zdrowie. Działania, które zmierzają do zapewnienia sobie porządnej starości, ograniczające i łagodzące procesy starzenia się organizmu, powinny być stworzonym przez nas nadrzędnym celem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY