Handmade, inaczej sztuka wyrabiania biżuterii ręcznie. Czemu od pewnego czasu tak modna jest biżuteria wykonywana samemu? W szczególe jest innowacyjna. Biżuteria kupowana w sklepach w pewnych sytuacjach ma ten defekt, że możemy spotkać osobę, która ma coś identycznego jak my oraz przeżyć nierozkoszne zaskoczenie, jeżeli lubimy być oryginalni. Biżuteria wyrabiana samemu niekoniecznie musi być robiona ze sznureczków, paciorków lub koralików. Twórcy, w większości wypadków są to młode osoby, doszli już do takiej wprawy, iż przetapiają miedź, złoto czy srebro tworzą swoje kształty.

Szczególnie upodobali sobie wytwarzanie broszek, z przyjemnością robię także kolczyki. Nie zawsze nauczyli się tego sami. Rosnąca popularność tego typu biżuterii wprawiła w ruch organizowanie wszystkich warsztatów w tej dyscyplinie. Prócz tego w kilku miastach w Polsce dwa razy do roku jest organizowany specjalny targ biżuterii Handmade, w jakim miejscu twórcy zakupić mogą też składniki oraz części potrzebne do prowadzenie własnej aktywności.

Stale bajecznie się sprzedaje. Wbrew pretekstom ceny są niesłychanie przystępne. To atrakcyjna opcja również dla mężczyzn – bransoletka męska. Biżuteria utrzymywana w stylu vintage nie każdemu ma obowiązek przypaść do gustu. Kierowana do specyficznego grona odbiorców, którzy nie boją się eksperymentować z modą. Naszyjniki, pierścionki, bransoletki, zegarki. Szczególnie zegarki na cienkim pasku, z małą tarczą, delikatne, niemniej jednak noszone tak, aby nie niknęły wśród pozostałej biżuterii na nadgarstkach. Na czym polega fenomen ozdób w stylu vintage? Przywodzą na myśl biżuterie odziedziczoną po babci.

W szeregu przypadków nie wypada wybierać się po nią do sklepów, tylko poszukać pośród rodzinnych pamiątek na strychu bądź też w zakamarkach. Jak w najwyższym stopniu na miejscy w tym stylu są wszystkie koronki, kokardki, złota biżuteria umyślnie, optycznie „postarzana”. Długie wisiorki zakończone śladowym portrecikiem lub ewentualnie kamieniem. Poza tym wszelkie możliwe motywy kwiatowe. Biżuteria vintage nie musi pasować do reszty stroju. Ma być na pierwszym miejscu oraz znamiennie się wyróżniać nadając niepowtarzalnego wyglądu oraz nieszablonowości.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY